KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9851368
nr 985 1368
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
Akvarell, Lenke Rothman (1929-2008), signerad, 1960, motivet: 23x17
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 oktober 2015
kl 20:48:55
200 kr
300 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
450 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
Lenke Rothman
Läs mer om Lenke Rothman